اخبارویژه

انقلاب اسلامی

نام:محمود                         نام خانوادگی:دوست علیان                   نام پدر: علی

محل تولد: همدان                      تاریخ تولد:  ۱/۶/۱۳۳۵           تحصیلات: اول متوسطه

محل شهادت: پادگان قدس              تاریخ شهادت: ۱۵/۴/۱۳۶۲                 سن: ۲۵

در روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید امام این روز را  «یوم الله» نامید. آرزوهای ابرقدرت های چپ و راست را به نابودی کشانید. تا آن زمان ابرقدرت غرب می گفت : تمام جهان زیر نظر ماست .تا من هستم تا قدرت غرب هست، اجازه نخواهم داد که در دنیا انقلابی به وجود بیاید که مستضعفان از استعمار و استثمار نجات یابند .» از طرف دیگر شرق  تجاوز گر- دشمن خدا و اسلام و مسلمنان و  مستضعفان- هم ادعا می کرد :« در دنیا انقلابی به وقوع نخواهد پیوست، مگر انقلاب کمونیستی به سبک شوروی.» اما شاهد بودیم که چه طور انقلاب اسلامی به یاری الله و رهبری امام ویاری مردم مسلمان ایران به پیروزی رسید و به منحرفان وجنایت کاران فهماند که ایدئولوژی ومکتبی در جهان وجود دارد که از همه‌ی این ها بالاتر است . انقلاب اسلامی عزیز ما بر خلاف نظر ابر قدرت ها  به جهان صادر خواهد شد.ان شاالله.

**********

ما اسلام را که در جهان غریب است به جهانیان خواهیم شناساند.  اسلام یار ویاور مستضعفان جهان است .انقلاب ماتا ظهور ولیّ عصر ؛ صاحب اصلی انقلاب ادامه خوهد یافت . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،ابرقدرت ها چون دیدند که انقلاب ما ملی و میهنی نیست بلکه اسلامی وجهانی است ،به چاره جوئی افتادند.هر حیله ای زدند موفق نشدند سپس به فکر افتادند که صدام خائنِ کافرِ نادان را وادارند که به میهن اسلامی ما حمله کند و با ارتش خود انقلاب اسلامی را سرنگون کند. غافل از اینکه در اندیشه‌ی ماخدا هست.به کمک او ویاری ملّت مسلمان ایران، در همان روزهای اول تجاوزمتوقف شد.و نتوانست یک وجب دیگرپیشروی کند.

——

نام : محمود                  نام خانوادگی : ربیعی                            نام پدر : حسن

محل تولد: همدان         تاریخ تولد: ۱/۱۰/۱۳۴۰             تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: میمک          تاریخ شهادت: ۲۶/۷/۱۳۶۳          سن:۲۳

این جامعه با رهبری امام خمینی بی وقفه به پیش خواهد رفت. وانقلاب  تحت امارت امام مهدی و ولایت اهل بیت رسول الله(ص) ادامه خواهد یافت و جهانی می گردد . شادی ام از این است که در زمانی این دار فانی را وداع می گویم که خمینی بت شکن،«رهبر»و حکومت اسلامی،«حاکم»و قرآن قانونش باشد. من در پیشگاه خدا سربلندم که برای دفاع از چنین رهبر و چنین حاکم و چنین  قانونی جان خود را فدا می کنم .از مردم انقلابی متواضعانه می خواهم،همیشه در صحنه باشید . سخن،به حق بگویید . برای خدا عمل کنید.همیشه دشمن ظالم و یار مظلوم باشید . در همه حال با نفاق و منافق مبارزه کنید. مبادا خوبان امت در جامعه را رها و ولایت فقیه را فراموش کنید که آنان  پدرانی دلسوز و مربیانی کارآزموده اند و شما را به راه راست هدایت خواهند کرد.چه اینان بودند که ما را از ظلمت طاغوت رهایی بخشیدند و به طرف نور (الله) راهنمایی کردند.

*********

ای کسانی که این نوشته را می خوانید و یا گوش می دهید! شما را به پرستش خدای یگانه دعوت می کنم و می خواهم که از غیر او پیراسته گردید .من بنا به فطرت انسانیم که همان نفخه‌‌ی روح خدایی درجسم خاکی‌ام است ،سیر در مسیر خدا، گذر از صراط مستقیم اورا[که راه] که پیامبران وصالحان و شهداو صدیقان است ، می خواهم به کمک خدا بپیمایم، راه آنان که نعمت خدا بر آنها تمام شده و نه راه مغضوبان و کافران و  منافقان.ای کسانی که دراین هدف با من هم آوازید! بیایید همراه یکدیگر به آرزوی دیرینه مان جامه‌ی عمل بپوشانیم؛ به لقاءالله رسیده و فلاحت و سعادت را در آغوش گیریم و با گفتن (لا اله الاّ الله)فرشته‌ی رستگاری را ملاقات کنیم.

———

نام :محمد جواد                         نام خانوادگی :رستمی                             نام پدر:محمّد

محل تولد: همدان                      تاریخ تولد:۲۸/۱/۱۳۴۵                      تحصیلات:سوم متوسطه

محل شهادت: پادگان ابوذر                 تاریخ شهادت: ۱۶/۱۲/۱۳۶۳        سن: ۱۸

‌پدر و مادر عزیزم! نکند خدای ناکرده در برابر مسایل بی‌تفاوت بنشیند و دنیا را برآخرت ترجیح بدهید. چونکه آنان که رفتند کاری حسینی کردند و آنان که ماندندبایدکاری زینبی کنند و گرنه یزیدی اند، در حفظ انقلاب بکوشید. امام را یاری و اطاعت کنید. پیروز باد اسلام !نابود باد دشمنان اسلام و قرآن و سلام بر خمینی، امام بزرگوارمان.

————-

نام :محمد هاشم                  نام خانوادگی :رستمی               نام پدر:ابوالقاسم

محل تولد: همدان               تاریخ تولد: ۲۵/۴/۱۳۴۷                  تحصیلات: چهارم متوسطه

محل شهادت: فاو                تاریخ شهادت: ۳۰/۱۱/۱۳۶۴               سن:۱۷

شماعزیزان؛ محصلان عزیزواستادان گرامی؛ای آینده سازان کشور اسلامی ! بدانیدکه آینده‌ی کشوراسلامی به دوش یکایک شماست .شما جوانان روشنفکرومتعهدهستیدکه بایدگردونه‌ی پرتحرک اسلامی راگرم ترازهمیشه به چرخش درآورید.برادران عزیز! می دانیدکه انسان کامل مانندپرنده ای است که دارای دو بال است؛ یکی بال ایمان ودیگری بال علم. اگرهرکدام ازاین هانقص داشته باشدانسان سقوط خواهدکرد.پس برادران عزیزمن!تقوا ! را سرآمدهمه‌ی کارهاقراردهیدوعلاوه براین که مشغول تحصیل علم و دانش هستید در صددتزکیه‌ی نفس خود نیزباشید.

********

پدران ومادران مسلمان! بگذارید فرزندانتان که توانایی رزم  را دارند به جبهه بیایند. به فرموده ی امام عزیز:« جبهه دانشگاه است».مردم مجاهد و همشیه در صحنه! با اعمّال داخلی استعمار مبارزه کنید و با وحدت و یکپارچگی خود نگذارید که آن مزدوران، داخل صفوف شما شوند و جامعه‌ی اسلامی را از هم بپاشند.

*****

استادان عزیز!در کلاس ها به بچه ها درس شجاعت و ایمان و ایثار بدهید. آن ها را شهدای آینده‌ی انقلاب خونین مهدی بار بیاورید.به فرصت طلب هااجازه ندهید که در کلاس ها حاضر شوند تا سعی بر تضعیف انقلاب و نیروهای حزب الله داشته باشند! با حضور مداوم خود درصحنه،آن ها را از مدارس [ودانشگاه ها] بیرون بیندازید چرا که این گونه افراد به رسالت مقدس انبیا خیانت میکنند.

——

نام :ابراهیم                        نام خانوادگی:رضایی وحدت               نام پدر:یحیی

محل تولد: همدان        تاریخ تولد: ۴/۴/۱۳۴۱                  تحصیلات: ششم ابتدایی

محل شهادت: عین خوش             تاریخ شهادت:۱۱/۸/۱۳۶۱                سن: ۲۰

از شما برادرانم می خواهم که همچون دیگر برادران شهدا صبور باشید و راهم را ادامه دهید . پشتیبان امام امت، خمینی بت شکن و اسلام باشید و امام را یاری نمایید.

————

 

نام : محمّد                           نام خانوادگی :رضوان                         نام پدر:ابوالحسن

محل تولد:همدان              تاریخ تولد: ۱/۲/۱۳۴۸                         تحصیلات: دوم متوسطه

محل شهادت: مجنون             تاریخ شهادت: ۲۸/۳/۱۳۶۵             سن:۱۷

 درود بر شما مردم که اینچنین ایثار گرانه فرزندان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردید و افتخار و سربلندی را نصیب خود کردید.درود و سلام خدا ورسول خدا بر شما باد!

———–

نام :محمّد حسن                         نام خانوادگی : رضوانیان           نام پدر:میرز آقا

از برادرانم درخواست می کنم همان گونه که مدت هشت سال دفاع مقدس پشتیبان اسلام و انقلاب بوده‌ایددر آینده نیز – بعداز شهادتم-  ادامه دهنده‌ی راه امام و فرزندش آیت الله خامنه ای باشید.

——–

نام : سیّد عبدالحسین                 نام خانوادگی : رضوی                نام پدر:سیّدجواد

محل تولد:کرمانشاه                  تاریخ تولد: ۲۶/۳/۱۳۴۰                  تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: بیساران            تاریخ شهادت:۱۱/۱/۱۳۶۱                 سن: ۲۱

ما می رویم تا با نثار خون خود اسلام را زنده نگه داریم. ما می رویم تا حماسه‌ی خونین کربلا را تکرار کنیم. می رویم تا امام عزیز تنها نماند و بنیاد ظلم و جور را بر چینیم. خون می دهیم تا نهال انقلاب پر بار شودو آن قدر رشد کند تا به انقلاب منجی انسان ها، خلیفه‌ی خداوند در روی زمین، مهدی موعود، امام زمان ارواحنا فداه متصل گردد.

——–

    نام : احمد                        نام خانوادگی: سلامت                                      نام پدر: محمّد

محل تولد: همدان        تاریخ تولد: ۷/۲/۱۳۳                  تحصیلات: چهارم ابتدایی

محل شهادت : شلمچه      تاریخ شهادت: ۲۹/ ۱۰ /۱۳۶۵       سن:۳۲

 

سنگر مرا خالی نگذارید. با دشمن اسلام و قرآن مبارزه کنید. [گول] فرصت طلب ها و پول پرستان را نخورید و ساده لوح نباشید. اگر کسی علیه انقلاب حرف زد امتیاز را از دست ندهید ،برای خدا کار کنید. و [ضمن] حضور در یکی از ارگان های انقلابی، فرزندانتان را نیز تشویق به این کار کنید.

************

پسر جانم،عزیزتر از جانم! آموزش نظامی ببین،بیا سنگر پدرت را پر کن. همسر مهربانم! از شهادت من ناراحت نباشید که من به خاطر رضای خدا راه امامان را  ادامه دادم .  نماز بخوانید و امام را دعا کنید. بگذار فرزندانم  درس بخوانند. پسر جان، مهدی جان! بیا اسلحه‌ی بابایت را ا ز زمین بردار و با دشمنان اسلام و قرآن مبارزه کن. اسم تو را مهدی گذاشتم  که سرباز مهدی باشی. ای عزیزم، مهدی جان!  هر که گفت جبهه نرو، گوش به حرف هایش نده، چون تو سرباز امام زمان هستی. دختر هایم!  در خط امام و اسلام باشید. اگر بابایتان شهید شد ناراحت نباشید، خدا به جای بابا هست.

***********

 

 

به رژیم جمهوری اسلامی و روحانیت مبارز بدگویی نکنید. به خاطر خدا وبچه های شهیدان بیایید این شهر های خراب شده را ببینید و کم بگویید امام چرا صلح نمی کند؟ امام با چه کسی صلح کند؛ با یزیدان زمان که بمب های شیمیایی برسر بچه ها و پیر زن ها وپیرمردها می ریزند؟  آیا گناه این‌ها چیست؟ هر کس از شما بگوید: امام صلح کند، با یزیدیهاست، با صدام است! آن افرادی که اسمشان را مسلمان گذشته اند و بر سر وسینه می زنند و می گویند «یا حسین»؛ مسلمان نیستند و دروغ می‌گویند! با «یا حسین»، حسین از شما راضی نمی شود. راه حسین خون می خواهد، راه حسین شهادت می خواهد. حسین (ع)علی اکبر داد،  علی اصغر داد، شما چه دادی؟ حسین (ع) برادر داد، خیمه اش را آتش زدند! شما ها چه دادید وما چه دادیم؟ کار حسین(ع) دعوت به آخرت است نه دنیا. [دعوت حسین (ع)]  دعوت جدّش رسول خدا (ص) است که مردم را به فکر آخرت انداخت . از پول پرستی و شهوت طلبی و خود خواهی بازداشت. اسم اسلام هدف نیست که به آن قناعت شود؛ هدف ایمان و تقوا است که سفارش مکرر خداوند در قرآن مجید بوده است .

———–

نام :محمّد                               نام خانوادگی: سلطانی                      نام پدر:عزّت الله

ای عزیزان و برادران! اکنون انقلاب اسلامی به کمک شما احتیاج شدید دارد. مبادا خدای ناخواسته پشت به جبهه  کنید! به جبهه ها بشتابید که جبهه دانشگاهی است که انسان را به سوی خدا رهسپار می نماید.

———

نام: بهروز              نام خانوادگی: کیانیان      نام پدر: علی اکبر

محل تولد: همدان      تاریخ تولد: ۲۰/۱/۱۳۴۱       تحصیلات: کارشناسی

محل شهادت:شلمچه         تا ریخ شهادت: ۱۰/۱۲/۱۳۶۵        سن:۲۴

تقویت و پایداری جمهوری اسلامی ایران که مرکز شیعه و کشور اهل بیت و امام ‌زمان(عج) است در رأس اقامه‌ی عدل است.

————

نام : حسین                                نام خانوادگی: کیمیایی اسدی          نام پدر: سیف اله

محل تولد: تهران                       تاریخ تولد: ۳/۸/۱۳۴۲                  تحصیلات: دیپلم

محل شهادت:قصر شیرین                        تاریخ شهادت: ۲۳/۶/۱۳۶۱      سن: ۱۹

از خدای بزرگ می‌خواهم که آن‌ها را در راه پیشبرد اهداف انقلاب و اسلام، پیروز و سربلند گرداند. خداوند شما را از جمله‌ی صابران قرار دهد.

——————-

نام: علی                           نام خانوادگی: لطفی                  نام پدر : زیاد علی

محل تولد: همدان              تاریخ تولد:۱/۳/۱۳۴۰                تحصیلات: فوق دیپلم

محل شهادت: حرمله       تاریخ شهادت : ۲۶/۱/۱۳۶۴        سن: ۲۴

پدران،مادران،برادران ،خواهران ، دانش آموزان،و دانشجویان این را بدانید تا موقعی که بر لب‌های ما «استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی نه غربی» نقش می بندد مبارزه و جهاد علیه کفر نیز هست ، تا زمانی می‌خواهید که تن به ذلّت ندهید باید آمادۀ همه گونه فداکاری باشید زیرا شما مردم ایران یگانه امتی در جهان هستید که هم علیه امپریالیسم غرب و هم علیه سوسیالیسم شرق می جنگید و این در حالی است که کشورهای دیگر در زیر لحاف هم نمی توانند «نه شرقی، نه غربی» بگویند چه رسد به میدان عمل،پس عزیزان به دفاع مقدّس خویش در سنگرهایتان ادامه دهید تا جامۀ ذلّت نپوشید.

******

پدران،مادران،برادران ،خواهران ، دانش آموزان،و دانشجویان این را بدانید تا موقعی که بر لب‌های ما «استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی نه غربی» نقش می بندد مبارزه و جهاد علیه کفر نیز هست ، تا زمانی می‌خواهید که تن به ذلّت ندهید باید آمادۀ همه گونه فداکاری باشید زیرا شما مردم ایران یگانه امتی در جهان هستید که هم علیه امپریالیسم غرب و هم علیه سوسیالیسم شرق می جنگید و این در حالی است که کشورهای دیگر در زیر لحاف هم نمی توانند «نه شرقی، نه غربی» بگویند چه رسد به میدان عمل،پس عزیزان به دفاع مقدّس خویش در سنگرهایتان ادامه دهید تا جامۀ ذلّت نپوشید.

————————

نام: محمد                      نام خانوادگی: لطفی       نام پدر: شکراله

محل تولد:همدان          تاریخ تولد: ۱/۶/۱۳۴۱            تحصیلات : متوسطه قدیم                 محل شهادت: شاخ شمیران    تاریخ شهادت :    ۲۷/۵/۱۳۶۴          سن: ۲۳            

ای همردیفان، حاکم شدن ولایت فقیه در راستای همان حاکم کردن احکام قرآنی است که بحمدا… و خواست خداوند در سال۵۷ در کشور ایران ، منجربه انقلاب اسلامی شد و احکام قرآن روز به روز در حال تحقق پیوستن و این حکومت تداوم راه انبیاء و امامان معصوم است. و ان‌شاءا… ادامۀ این حکومت به ظهور امام مهدی(عج) وجانشین شدن حکومت خدا در سرتا سر دنیا وبرانداختن تمامی حکومتهای کاذب خواهد انجامید.

******

به نظر من، این انقلاب زمینه ساز حکومت مهدی (عج) خواهد بود و جنگ ایران و عراق به زودی به نفع اسلام به اتمام خواهد رسید و حکومت اسلامی عراق نیز به زودی در آن کشور قدرت معنوی خود را حاکم خواهد کرد و شرّ بعثیون عفلقی را از سر مردم مسلمان عراق کم خواهیم کرد.

*******

ای همردیفان، حاکم شدن ولایت فقیه در راستای همان حاکم کردن احکام قرآنی است که بحمدا… و خواست خداوند در سال۵۷ در کشور ایران ، منجربه انقلاب اسلامی شد و احکام قرآن روز به روز در حال تحقق پیوستن و این حکومت تداوم راه انبیاء و امامان معصوم است. و ان‌شاءا… ادامۀ این حکومت به ظهور امام مهدی(عج) وجانشین شدن حکومت خدا در سرتا سر دنیا وبرانداختن تمامی حکومتهای کاذب خواهد انجامید.

————————————

نام: مصیب             نام خانوادگی: مجیدی             نام پدر: ستار

محل تولد: همدان             تاریخ تولد: ۹/۴/۳۹         تحصیلات: سیکل

محل شهادت: فاو              تاریخ شهادت: ۲۶/۱۲/۱۳۶۴        سن : ۲۵

امّا عزیزان بیش از این به هوش باشید، انقلاب و زمان به پیش می‌رود، پر پیچ و‌ خم می‌شود و انقلاب به نقطۀ حساستر نزدیک می‌شود از طرفی یاران انقلاب شهید می‌شوند لذا شما باید در مقابل حیلۀ دشمنان هوشیارتر باشید و گول لباس و حرف و چهرۀ اشخاص را نخورید. همواره خط امام حفظ و از بسیجیان و پاسدارانی که حافظ انقلابند حمایت شود. از خانواده‌های شهدا و محرومین و معلولین و اسرا حمایت کنید تا دلگرم شوند. مسلمین با هم متحد و مهربان شوند و اتحاد خویش را حفظ کنند. مساجد وپایگاه‌های بسیج را پر از جمعیّت و هر چه بیشتر فعّال کنید.

*******

 درود و سلام فراوان بر منجی انسان‌ها، مهدی موعود(عج) و نایب بر حقّش خمینی عزیز، قلب تپندۀ مستضعفان و امید مسلمین جهان. درود و سلام بر شهیدان اسلام از صدر اسلام تا شهیدان کربلای ایران و رزمندگان غیور ایران که جان برکف جهت پیروزی اسلام بر کفر می‌کوشند، جهاد می‌کنند و به لقاءا… می‌پیوندند و سلام بر جوانان عاشق خدا که هر لحظه در پشت جبهه و در پایگاه‌های مقاومت در محلّه و در جاهایی که جای پای عاشقان ا… و شهیدان اسلام است تلاش می‌کنند و از آبرو و حیثیّت خود دفاع می‌کنند، از جان و مال و اولاد پدر و مادر خود در راه اسلام و قرآن و ا… گذشته‌اند و منتظر شهادتند.  گویا این دنیا را تنگ و تاریک می‌بینند و عشق و آرزوی پرواز و آزادی دارند. آری اینان در بسیج، مدرسۀ عشق و شهادت درس خوانده‌اند و معلّمشان خمینی است.

***********

پدر، مادر و ای خواهران و برادرانم، همیشه در صحنۀ انقلاب باشید و با حضور خود در بسیج و در مسجد محله به عنوان یک پاسدار اسلام از انقلاب حراست و پاسداری کنید.

————

نام: ابوالقاسم                         نام خانوادگی: محمد خانی        نام پدر: صفوت اله

محل تولد: همدان                    تاریخ تولد: ۱۰/۱۲/۱۳۳۹         تحصیلات: چهارم ابتدایی

محل شهادت: شلمچه          تاریخ شهادت: ۲۲/۱۰/۱۳۶۵         سن:۲۶

امت حزب الله و پیرو خط امام درود و سلام می فرستم که با تمام وجود کوشیدند و می کوشند تا از این انقلاب خونبار به نحو احسن پاسداری کنند و در این راه از هیچ نوع ایثار و از خود گذشتگی دریغ نکردند.

————–

نام: محمد                                    نام خانوادگی: کریمی           نام پدر: محمد علی

محل تولد: همدان                  تاریخ تولد: ۶/۶/۱۳۳۸                تحصیلات:سوم متوسطه

محل شهادت: قصر شیرین           تاریخ شهادت: ۱۵/۶/۱۳۶۱        سن: ۲۳

«هر جا باشید، مرگ شما را در می‌یابد؛ اگر چه در برج‌های بلند باشید.» پس چه بهتر که انسان بتواند تا لحظۀ مرگ در راه خدا کوشش و تلاش کند و تا می‌تواند قانون و حکم خدا را اجرا کند . من از پدر و مادر عزیزم عذر می‌خواهم که نتوانستم برای آن‌ها فرزند مؤثّر و خوبی باشم. من چون احساس کردم اسلام ما، انقلاب ما، مکتب ما که به رهبری امام خمینی می‌باشد، به این قطره خون احتیاج دارد، نتوانستم ساکت بنشینم و به «ندای هل من ناصر» حسین زمانم جواب ندهم. اگر من رفتم و شهید شدم که به خواسته خود رسیده‌ام و اگر سعادت نداشتم باز هم به درگاه خداوند شکر می‌کنم.

*********

در آخر نصیحت فرزند خودتان را بشنوید؛ هیچ موقع پشت به این انقلاب نکنید؛ چون‌که این انقلاب، اسلامی‌ می‌باشد. تا زمانی که زنده هستید، سر نماز، وقت و بی‌وقت امام عزیز، این پیرجماران را دعا کنید که خدا او را نگهدارد و تا ظهور حضرت مهدی(عج) صحیح و سالم از گزند حوادث محفوظ بدارد.

——————–

نام: محمد حسن                   نام خانوادگی: کریمی آرمان            نام پدر: مهدی

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۱/۱۰/۱۳۴۰              تحصیلات: اول راهنمایی

محل شهادت: خرمشهر         تاریخ شهادت: ۴/۳/۱۳۶۱                 سن:۲۱

امام امّت راتنهانگذارید. امید است که خداوند عمر پربرکت وباعظمت امام رابه بلندی آفتاب زیاد کند و تاانقلاب مهدی نگهداردتا صاحب اصلی این انقلاب بیاید.

——————————-

نام: ‌حسین                 نام خانوادگی: کشوری دلاور            نام پدر: معصوم علی

محل تولد: استان کردستان–گروسل بیجار       تاریخ تولد: ۷/۲/۱۳۳۷           تحصیلات: متوسطه قدیم

محل شهادت: خرمشهر                   تاریخ شهادت: ۱۰/۲/۱۳۶۱           سن: ۲۴

با شهادت به یگانگی الله، پروردگار جهانیان و نبوّت پیامبر (ص) و امامت ائمّه(ع)، با پیروی از امام خمینی، حسین زمان، راه خدا را در پیش گرفتم و با آگاهی کامل به پیش می‌روم. از خداوند می‌خواهم که من و تمام مسلمانان را بیامرزد و این انقلاب اسلامی را به انقلاب حضرت مهدی (ع) متصل گرداند.

——————————–

نام:‌ جعفر                   نام خانوادگی: کوکبی نادر                   نام پدر: اسداله

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۵/۶/۱۳۳۶              تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: اسلام آباد                   تاریخ شهادت: ۶/۵/۶۷                      سن:۳۱

در حالی‌که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی به مراحل حسّاس و سرنوشت‌ساز رسیده است و می‌رود تا فرعونیان زمان را به زباله‌دان تاریخ بسپارد، وظیفۀ خود دانستم که ذرّه‌ای از مسوولیت خودم را نسبت به دین و مکتبم ادا نمایم. امید است که شهادت من مورد لطف خدای تبارک و تعالی قرار گیرد.

—————-

نام: صادق                              نام خانوادگی: قنبری                      نام پدر: رضا

محل تولد: همدان                  تاریخ تولد: ۴/۶/۱۳۴۱    تحصیلات:  سوم راهنمایی

محل شهادت: مجنون             تاریخ شهادت: ۲۰/۶/۱۳۶۵        سن: ۲۴

حالا که اینجانب به عنوان بخشی از وظایف خود در جبهه خدمت می کنم، مسوولم هستم در حدّ توانایی خودم به عنوان وصیّت مسائلی از آینده را گوشزد کنم. مسلّماً دیدید که انقلاب و خط رهبری آن بر حقّ است، پس هر گونه لغزش که موجب شکست یا عدم پیشرفت این انقلاب شود، بر گردن این مردم است. جرم سنگینی است که با رفتار خلاف خود موجب شکست شوید.

————

نام:محمد                          نام خانوادگی: قادری مظاهر      نام پدر: موسی

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۲۰/۳/۱۳۳۳        تحصیلات:ششم ابتدایی

محل شهادت: آبادان         تاریخ شهادت: ۱۲/۱۰ /۱۳۵۹  سن: ۲۶

همیشه توجّه به خدا داشته باشید وبدانید که مصلحت کشور و وظیفه انسانی حکم می‌کند که ما از کشور و انقلابمان دفاع نماییم. همان‌طور که دیگران این کار راانجام دادند و این چیزها را به دست مادادند.

———–

نام: جعفر                          نام خانوادگی: قاسمی                  نام پدر: احمد علی

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۱۵/۵/۱۳۳۹            تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: سوسنگرد           تاریخ شهادت: ۷/۵/۱۳۶۰               سن: ۲۱

زمان! تو شاهد باش و تاریخ! تو بنویس که ما فقط به خاطر اسلام می‌جنگیم. بر افراشته تر باد پرچم خونین انقلاب اسلامی در جهان به رهبری امام خمینی. اگر دنیا ما را محاصرۀ اقتصادی کند، فرزند رمضانیم و پیشوای ما علی(ع) است. اگر ما را محاصرۀ نظامی ‌کنند، فرزند محرمیم و پیشوای ما حسین(ع) است.

******

ای مردم! اگر حوادث انقلاب وپس از انقلاب را در نظر بیاورید، به جرأت تمام می توان گفت که تمام یا اکثریّت توطئه های آمریکا و دیگر شیاطین برای از بین بردن اسلام و ولایت منطبق بر آن در جامعۀ انقلابی ما بوده است.

———-

نام :‌رضا                           نام خانوادگی: قاسمی            نام پدر: عبداله

محل تولد: همدان              تاریخ تولد:۱/۶/۱۳۴۲                  تحصیلات: سیکل

محل شهادت: پیرانشهر            تاریخ شهادت: ۲۳/۵/۱۳۶۲        سن: ۲۰

اکنون که به شکرانۀ خداوند مهربان موفّق شدم جان ناقابل و خون بی ارزش خود را در راه تقدیم کنم، چند نکته را به عنوان یادآوری با شما در میان می‌گذارم. ای  امّت حزب‌الله که وارث خون ده‌ها هزار شهیدی هستید که با خون پاکشان درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند، شما باید پیام خون این عزیزان را به تمام جهانیان برسانید. همان‌طورکه امام عزیز فرمودند: «از اعظم واجبات است.» این مسئولیت را حمل کنید و به گوش مستضعفان برسانید.

—-

نام خانوادگی : حسین                     نام: رشیدی پیکام         نام پدر:احمد

محل تولد: همدان                         تاریخ تولد:۱۲/۲/۱۳۴۰           تحصیلات :دیپلم

محل شهادت: مهاباد                    تاریخ شهادت: ۶/۸/۱۳۶۱         سن: ۲۱

عزیزانم! اسلام در خطر است.ما باخونمان می توانیم از انقلاب واسلام عزیزپاسداری کنیم. من جان ناقابلم رافدای اسلام می کنم.

——-

نام:حسین                                نام خانوادگی:رضایی                              نام پدر:مراد علی

محل تولد:همدان             تاریخ تولد: ۲۱/۱۲/۱۳۴۷           تحصیلات: پنجم ابتدایی

محل شهادت: گیلانغرب            تاریخ شهادت: ۷/۲/۱۳۶۷          سن:۲۰

پدر ، مادر ، برادران و خواهرانم! بدانید که این جانب بر حسب وظیفه‌ی شرعی والاهی که بر عهده داشتم قدم در این راه نهادم. از این که خودم را سرباز اسلام می‌دانم احساس افتخار می‌کنم. بدانید که خدمت سربازی وظیفه‌ای است که باید همگان انجام دهند اما چه خوش که برای اسلام و انقلاب باشد . من از این که خدمت مقدس سربازی را در میان رزمندگان اسلام می‌ گذرانم خیلی خوشحالم . اعلام می‌کنم که کسی مرا وادار به آمدن به این جا نکرده است. بلکه من با آگاهی و علاقه‌ی خودم به این جا آمده ام‌ تا اسلام و رزمندگان را یاری کنم.

**********

رهبر کبیر انقلاب اسلامی برای حفظ اسلام و کشور اسلامی تمامی ملت ما را به جهاد مقدس فرا خوانده است . ماکه خودمان را طرفدار اسلام می دانیم باید به ندای رهبرمان پاسخ مثبت دهیم. در این زمان که انقلاب اسلامی احتیاج به کمک دارد تا آنجا که می‌توانید به اسلام و انقلاب اسلامی کمک کنید و پشتیبان رهبر و انقلاب باشید و راه رزمندگان و شهدا را ادامه دهید.

———-

نام:حسین                 نام خانوادگی:رضایی                  نام پدر:عبدالوهّاب

محل تولد: همدان       تاریخ تولد: ۹/۱/۱۳۴۳         تحصیلات:دیپلم

محل شهادت: شلمچه       تاریخ شهادت: ۷/۱۲/۱۳۶۵       سن: ۲۲

 اما اى عزیزان! انقلابى که خدا و امام زمان یار و پشتیبان آن است هرگز عقب گرد وشکست ندارد. اگر هم جایی مشاهده شد شکستى ظاهری  است. این مطلب را براى کسانی می گویم که هنوز فرهنگ پوچ و بى محتوای غربی در مغز آن هاست. باشدکه به خود آیند،از این طرز تفکر غلط دست بردارند و فرهنگ اسلام و رسول الله و ائمه و پیشوایان راستین اسلام را پیشه‌ی خود سازند.

——–

نام: محمّد                          نام خانوادگی :رضایی                                  نام پدر:شعبان

محل تولد: همدان            تاریخ تولد:  ۵/۳/۱۳۴۳                       تحصیلات: سوم راهنمایی

محل شهادت : کوشک                 تاریخ شهادت: ۱/۴/۱۳۶۱                  سن: ۱۸

 اصل مطلب، اسلام است.  همه باید آن قدر برای اسلام کوشش کنیم که دیگر برای اسلام وجود دشمنی نداشته باشد، هرچند به بهای جان هایمان و مال هایمان تمام شود. هر چند که آثاری از ما باقی نماند.

——

نام غلام علی                             نام خانوادگی : سعیدی فر            نام پدر: موسی

محل تولد: همدان         تاریخ تولد:  ۳۰/۳/۱۳۳۳       تحصیلات : پنجم ابتدایی

محل شهادت:  محور ماهشهر          تاریخ شهادت: ۱۲/۱۰/۱۳۵۹         سن: ۲۶

ای پدران و مادران شهدا! خدا را شکر کنید که بعد از قرنها خون فرزندان شما چنان عظمتی پیدا کرده است که دارد اسلام و ارزش های اسلامی را احیا می‌کند و همین عظمت شما را بس.

—-

نام :محمّد                               نام خانوادگی: سلطانی                      نام پدر:عزّت الله

امت حزب الله! بنده خود این راه را انتخاب کردم. و شور وشوق بسیار زیادی دارم.  از اینکه توانستم برای دومین بار به یاری برادران رزمنده بشتابم و در جبهه‌ی حق علیه باطل حضور پیدا کنم. بحمد الله این قرن،قرن غلبه‌ی مستضعفان بر مستکبران است. امام ما وعده‌ی پیروزی بر کفّار را داده است و می رود که لشکر اسلام همچون سیلی خروشان کاخ صدام را زیر و رو نماید و حکومت الله را در کشور عراق بنیان گذارد. با توجه به میل زیادی که داشته و دارم جهت مقابله با استکبار جهانی و  صدام جنایتکار؛  غلام حلقه به گوش دو قطب جنایت پیشه، آمریکا و شوروی و با در نظر گرفتن فرمایش امام عزیز اعزام شدم و به یاری رزمندگان  شتافتم. اسلام بر گردن تک تک شما حق دارد.  هر کس اسلام و ایران را حتک حرمت کند گردنش را بشکنید و از حیثیت و شرافت و ناموس مسلمانان دفاع نمایید.

————-

نام:علی                             نام خانوادگی: سماواتی        نام پدر : کریم

محل تولد: همدان                 تاریخ تولد: ۲/۴/۱۳۴۳           تحصیلات: سوم راهنمایی

محل شهادت: تنگ کورک            تاریخ شهادت:  ۲۸/۹/۱۳۶۰            سن: ۱۷

ای ملت مسلمان ایران! شما را به خدای یکتا قسم می‌دهم که هیچ وقت خدا را از یاد نبرید و همیشه به یاد او باشید. مخصوصاً امام را دعا کنید و از خدا بخواهید که عمر او را تا انقلاب مهدی طولانی بگرداند. هیچ وقت سنگرهای اسلام را خالی نگذارید چون ما مدیون خون هزاران شهید هستیم.

———–

نام: بهروز              نام خانوادگی: کیانیان      نام پدر: علی اکبر

محل تولد: همدان      تاریخ تولد: ۲۰/۱/۱۳۴۱       تحصیلات: کارشناسی

محل شهادت:شلمچه         تا ریخ شهادت: ۱۰/۱۲/۱۳۶۵        سن:۲۴

امّا  شما نیز خوب دانسته اید حیات وحرکت و سلامت انقلاب عزّتمند اسلامی ملّت عزیز با کنج خانه نشستن و خواب و خوراک و آسایش جوانان این ملت جور در نمی‌آید من هم تلاش و دعایم این بود که یکی از این جوانان باشم. والدین از جان عزیزترم، اگر خداوند آرزوی به حق مومنی را در خانه‌ی کوچک دنیا برآورده نکرده نباید ناراضی باشد چرا که خداوند حکیم است.

——–

نام: فرهاد                           نام خانوادگی: کیانیان      نام پدر: غلامعلی

محل تولد: کرمانشاه             تاریخ تولد: ۱/۱/۱۳۴۳                   تحصیلات: خواندن

محل شهادت:بانه                   تاریخ شهادت: ۳۱/۴/۱۳۶۶           سن:  ۲۳

 تا چندی قبل که پیش شما بودم چیزی به درستی از اسلام، امام و شهادت نمی‌دانستم و به‌طور خلاصه چیزهایی می‌شنیدم و به آن‌ها زیاد اهمّیّت نمی‌دادم تا این‌که خداوند خواست که من به این مکان مقدّس پا گذاشتم و طی این مدت همه چیز آموختم. با چشمانم بچه‌هایی را دیدم که دلیرانه از اسلام و قرآن دفاع می‌کردند.

———–

نام : حسین                                نام خانوادگی: کیمیایی اسدی          نام پدر: سیف اله

محل تولد: تهران                       تاریخ تولد: ۳/۸/۱۳۴۲                  تحصیلات: دیپلم

محل شهادت:قصر شیرین                        تاریخ شهادت: ۲۳/۶/۱۳۶۱      سن: ۱۹

از خدای بزرگ می‌خواهم که آن‌ها را در راه پیشبرد اهداف انقلاب و اسلام، پیروز و سربلند گرداند. خداوند شما را از جمله‌ی صابران قرار دهد.

———-

نام: رضا                                نام خانوادگی: گرجی          نام پدر: محمد

محل تولد: ملایر                 تاریخ تولد:۱/۱/۱۳۴۵         تحصیلات : دیپلم

محل شهادت: مجنون                 تاریخ شهادت: ۲۸/۳/۱۳۶۵       سن: ۲۰

باز هم تو را بی اندازه سپاسگذارم مرا به مکتبی هدایت کردی که کتابی مانند قرآن و بزرگوارانی مانند محمّد(ص) و علی (ع) و درب سعادتی مانند تقوا دارد و پاداشی مانند شهادت و این همه نشانۀ لطف تو به من تقصیر کار و ضعیف است. ای معبود من وای کسی که از تو عظیم‌تر بزرگ‌تر نمی بینم.

*******

ای مردم قهرمان قدر این ایستادگی را بدانید و همان‌طور که در برابر ظلم ایستاده‌اید تا آخر بایستید و به آیندگان بفهمانید که جانبازی برای اسلام بی‌سود نیست و اسلام خیلی بالاتر از این است که خدای نا کرده به جای این‌که خودمان را سپر بلای اسلام کنیم اسلام را رها و به‌نفس خودمان فکر کنیم. این را فراموش نکنیم که امروز مبارزه ما با ظلم نباید تنها یک بعد داشته باشد آن هم بعد رزمی، منتظر فرمان ولایت فقیه باشیم و همان‌طور که گوش به‌فرمان ولایت فقیه هستیم در تمام سنگرها حتی در سنگر مدرسه،دانشگاه، کارخانه،تکنولوژی و علم و عمل با ظلم و استعمار مبارزه کنیم و در همه حال تمام این فعالیت‌ها را برای خدا انجام دهیم و هدفمان رضایت خدا باشد.

********

امیدوارم انگیزه اسلام و حق طلبی را همیشه در مبارزه علیه جبّارانی چون آمریکا و اسراییل و دیگر دشمنان اسلام فعال نگه‌دارید. همیشه امام حسین وعلی (ع) را اسوه قرار دهیم، مبادا تن به ذلّت سپاریم بلکه باید مانند حسین(ع) وارد نبرد با دشمنان اسلام شویم.

———————-

نام: علی اصغر                  نام خانوادگی: گل پرور                نام پدر : محسن

محل تولد:همدان             تاریخ تولد: ۲/۹/۱۳۴۴                 تحصیلات: سوم راهنمایی

محل شهادت: شرق دجله                  تاریخ شهادت:۲۵/۱۲/۶۳          سن: ۱۹

بدانید و آگاه باشید این مردان خدا هستند که اسلام را زنده نگه‌داشته‌اند و زنده‌تر می‌کنند.

*********

در این دنیایی که ما زندگی می‌کنیم لذّتی از این لحظه ها گیر می‌آید. آگاه باشید که این مردان خدا هستند که اسلام را زنده نگاه داشته اند و زنده تر می‌کنند، دیگر لحظه های موعود خواهد آمد.

———-

نام : حسین        نام خانوادگی: گل محمدی     نام پدر: احمد

محل تولد:توسیرکان         تاریخ تولد: ۱/۱۱/۴۳    تحصیلات : دیپلم

محل شهادت: مجنون      تاریخ شهادت: ۳۰/۳/ ۶۵               سن:۲۲

مردم مسلمان ما می‌دانند که از ابتدای انقلاب تا کنون شهدای زیادی در راه اسلام و برپایی قوانین الهی تقدیم نموده‌ایم که آن‌ها هر کدام در وصیت‌نامه خود مسائل مهمی را گفته‌اند  و در اغلب آن گفته‌ها می‌توان دو نکته را یافت؛ اوّل این‌که امام را تنها نگذارید، نکته دوم این‌که راه ما شهیدان را ادامه دهید. با توجّه به دو پیام فوق پویندگان راه امام و شهدا هیچ‌گاه نمی‌گذارند اسلحۀ آنها بر زمین بیفتد.

********

خداوند از شما راضی باشد. خواهران مهربانم، رسالت شما معلوم است شما باید در زنده نگه داشتن راه اسلام به هر نحوی که برایتان امکان دارد کوشا باشید شما از زهرا(س) و زینب(س) و نیز دیگر زنان الگوی دین اسلام راه و رسم زندگی بیاموزید. از خداوند برای شما صبر و استقامت طلب می‌نمایم و از شما می‌خواهم که مرا حلال کنید.

********

در پایان از همۀ دوستان و اقوام می‌خواهم همگی رضایت خدا را پیشه خود کنند، امام عزیزمان را دعا کنند و پیوسته جبهه را گرم نگه‌دارند، از همگی شما طلب عفو می‌نمایم. امیدوارم در آخرین لحظاتی که سر بر زمین می‌گذارم مولایم حسین(ع) به بالینم بیاید، سرم را در آغوش بگیرد و مرا مورد عنایت قرار دهد، ضمن شفاعت به بارگاه خویش ببرد.

———

نام: نصرت ا…                                نام خانوادگی: گلزاری مکمل                      نام پدر: یعقوب

محل تولد: همدان                 تاریخ تولد:۱/۳/۱۳۴۰                     تحصیلات:دیپلم

محل شهادت: کرخه                 تاریخ شهادت: ۲۹/۶/۱۳۶۰                               سن:۲۰

دشمنان اسلام چه در داخل و چه در خارج باید بدانند که تا اسلام در ایران زمین هست ایرانی می جوشد و می خروشد و تا ایران هست اسلام نیز پاینده است،استعمار باید فکر تسلّط بر ایران را حتی در فکر خود راه ندهد. فرزندان ایران، پیام های جانبخش قرآن و رهبر انقلاب را که شهادت در راه الله است شنیده‌اند و خود تشنۀ آنند.

—————-

نام : نادر                                 نام خانوادگی: گلستانی           نام پدر: اصغر

محل تولد:مریانج           تاریخ تولد: ۶/۱۰/۱۳۴۳         تحصیلات: سیکل

منطقه شهادت: شلمچه         تاریخ شهادت: ۲۶/۱۰ /۱۳۶۵     سن:۲۲

اوّل اسلام بعد مسائل دیگر همیشه مدّ نظر تان باشد. دعا هیچ‌گاه یادتان نرود که سلاح مؤمن، ستون دین ونور آسمان‌هاست. جهاد امری است واجب طبق آیه «کتب علیکم القتال» و نه طبق گفتۀ من و امثال من.

———

نام: عبدالرضا                   نام خانوادگی: گومه‌ای            نام پدر: محمد علی

محل تولد:قروه کردستان              تاریخ تولد: ۷/۱/۱۳۴۷         تحصیلات : چهارم متوسطه

محل شهادت: مجنون         تاریخ شهادت:۲۰/۶/۱۳۶۵             سن: ۱۸

آیاکسی که مسلمان است به خوداجازه می دهد در حالی که باچشم خود می‌ببیند جنایت کاران ومتجاوزان دست به سوی اسلام، شرف وکشورش درازکرده وقصدنابودی آن را دارند سکوت اختیارکند. و تو ای دوست عزیز خودت بهترمی دانی که این انقلاب چگونه به پیروزی رسید. نکند خدای ناکرده بی اختیاربنشینی ودنیا رابه آخرت ترجیح دهی.
———-

نام : سعید                         نام خانوادگی:لاله کار           نام پدر : غلامحسین

محل تولد: همدان             تاریخ تولد: ۴/۹/۱۳۱۸          تحصیلات: ششم ابتدایی

محل شهادت: ذوالفقاری        تاریخ شهادت: ۱۱/۱۰/۱۳۵۹            سن: ۴۱

سلام بر امّت قهرمان ایران و مستضعفین جهان، سلام بر پدران ومادران شهیدپرور، چندین سال است که بنده سعید لاله‌کار راه خود را انتخاب نموده‌ام راهی که راه حسین(ع)،‌ سرور آزادگان است و اگر دشمن مزدور بعث عراقی بدن مرا قطعه قطعه کند دست از آرزویم، پیاده شدن حکومت ا… است برنمی‌دارم و تا خون در رگ‌هایم باشد برای رضای خدا در راه پیروزی اسلام ومسلمین می‌جنگم.

***********

باید کارهایمان فقط برای کسب رضای خداوند بزرگ باشد وبس، نه برای مصلحت خود ویا گروه خود و به‌دست آوردن سمت و ریاست، ملّت قهرمان ایران، ما همه چیز خود را می‌دهیم اما قرآن و اسلام را نمی‌دهیم دشمن بداند که چنین امّتی هیچ گاه شکست نخواهد خورد، پیام من برای مردم ایران این است که متحّد شوند وشایعه سازان را از خود طرد کنند. 

—————————–

نام: علی رضا                        نام خانوادگی: محبی           نام پدر: محمد

محل تولد: همدان     تاریخ تولد: ۱/۴/۱۳۴۱       تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: مجنون           تاریخ شهادت: ۲۰/۶/۶۵     سن:۲۴

بر ملّت مسلمان ایران وسایر مسلمانان جهان واجب است که در سایۀ رهبری امام امّت مردی که تمامی لحظات زندگی خویش را در سر راه اسلام گذاشته است و اسلامی که پیاده کردن و اجرای آن اعتلا و ترقّی مسلمان جهان را در پی خواهد داشت بر کافران و ظالمان جهان بتازید تا بشریت را پس از قرن‌ها زیر سایۀ عدالت اسلام رهنمون شوید.

—————————-

نام:غلام حسین                     نام خانوادگی: محمدی                    نام پدر: علیرضا                                                         محل تولد:سولان               تاریخ تولد:۱/۱۱/۱۳۴۴              تحصیلات: دوم متوسطه

محل شهادت: کوشک      تاریخ شهادت: ۲۵/۴/۱۳۶۱                         سن: ۱۷

من در این سنّ جوانی دریافته‌ام که مردن حق است حال چه بهتر که مرگ انسان در راه خدمت به اسلام وقرآن باشد ان‌شاا… رزمندگان ما در جبهه‌ها با پیروزی نهایی به آغوش خانوادۀ خود برگردند.

——————–

نام:محمد قاسم                       نام خانوادگی: محمدی             نام پدر: حسنعلی

محل تولد: همدان        تاریخ تولد: ۱۴/۱۱/۱۳۴۷       تحصیلات: سوم متوسطه

محل شهادت :  ماووت        تاریخ شهادت: ۲۵/۱۰/۱          سن:  ۱۹

ملّت غیور وخدا جو،مسلمانی پیشه کنیدو به مسلمانان دیگر کشورها، اسلام واقعی را نشان دهید. مسلمانی چون علی (ع)باشید طوری که هرروز به طرفی کشیده نشوید مانند برگ درخت نباشید که با هر نسیمی به این طرف و آنطرف می‌رود.

——————-

نام:محمد                          نام خانوادگی: مختاریان      نام پدر: علی اکبر

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۲۰/۳/۱۳۳۳        تحصیلات:دوم متوسطه

محل شهادت: ساحل غربی اروند رود         تاریخ شهادت: ۱۲/۱۰ /۱۳۵۹  سن: ۲۶

مادرم، خوشحال باش که زحماتت به هدر نرفته چون ما همه رفتنی هستیم روزی به دنیا آمده ایم و یک روز هم باید برویم و حتماً هم می‌رویم در کلام الله می‌خوانیم « انا لله وانا الیه راجعون»، خوشحال باش که فرزندت را در راه اسلام دادی همان راهی که امام حسین (ع) برایش جانفشانی کرد و با خونش اسلام را زنده نگه داشت.

————-

نام :حسن                 نام خانوادگی: مختاریان                           نام پدر: اسماعیل

محل تولد: همدان         تاریخ تولد: ۶/۹/۱۳۴۳              تحصیلات: سوم متوسطه

محل شهادت: ام المرصاد       تاریخ شهادت: ۴/۱۰/۱۳۶۵             سن: ۲۲

ای امّت قهرمان ایران، اینک که طلیعۀ صبح پیروزی بر هر آزاده‌ای از این کره خاکی هویدا شده و نزدیک است پرچم توحیدی در سراسر کرۀ زمین برافراشته شود، شیطان‌های غرب و شرق و نوکرانشان به خیال پوچ خود می‌خواهند از اهتزاز این پرچم توحیدی که باعث پیروزی مستضعفین بر مستکبرین است جلوگیری نمایند و سدّ راهش گردند.

——————–

نام: حسین                                  نام خانوادگی:مرادی

مجلس شهادتم را چراغانی کنید وبه یکدیگر تبریک بگویید که او تازه داماد بود، حضرت قاسم هم تازه داماد بود ولی برای حفظ اسلام و قرآن کفن به تن پوشید وخون با ارزشش را در راه اعتلای کلمۀ «توحید» ریخت.

——————-

نام: محمد حسین                    نام خانوادگی: مرادی               نام پدر: حسنعلی

محل تولد: همدان             تاریخ تولد:۱/۱/ ۱۳۳۹           تحصیلات:  سوم راهنمایی

محل شهادت: شوش      تاریخ شهادت: ۳/۱/۱۳۶۱                    سن:  ۲۲

همسر متعّهدم ،تاریخ‌ اسلام همیشه شاهد برخوردهای حق و باطل بوده و در همه دوره ها افرادی مردانه در راه اسلام مبارزه کرده اند و با اهدای خون خود در راه عقیده، درس آزادگی به بازماندگان و همرزمانشان داده‌اند، و در زمان ما هم چنین است؛ اسلام با کفر جهانی درگیر است و ما همه وظیفه و تکلیفی الهی و رسالتی سنگین بر دوش داریم، مردان باید با رسالتی حسینی و زنان با رسالتی زینبی برای بقای دین خدا بپاخیزند و تلاش کنند. همسرم، من و تو هم اگر شایستگی آن‌را داشته باشیم باید چنین کنیم من با رسالتی حسینی، با دادن جان و اهدای خون ، ناقابلم و تو با رسالتی زینبی، با رساندن پیام خون و شهادتم به تکلیفمان عمل کنیم .باشد که خداوند بزرگ چنین سعادتی را نصیب همۀ مسلمین کند.

—————————

نام: هادی                             نام خانوادگی: مرادی                  نام پدر: کاظم

محل تولد: همدان             تاریخ تولد: ۹/۱۱/۱۳۴۸          تحصیلات: سوم راهنمایی

محل شهادت: اروند رود          تاریخ شهادت:    ۴/۱۰/۱۳۶۵     سن: ۱۷

پدر و مادرم، اگر چه من از جمع شما رفتم و نتوانستم به شما کمک کنم و باری از دوش شما ولی ناراحت نباشید چون رفتن من به خاطر اسلام و برای رضای خدا بوده‌است.  در شهادت من گریه نکنید اگر خواستید گریه کنید به یاد امام حسین (ع) گریه کنید چرا که  درس آزادگی و شهادت را امام حسین(ع) به ما آموخت.به یاد مادر شهیدی گریه کنید که چهار فرزندش را تقدیم اسلام نموده است. مادرم، مگر مهم‌تر از اسلام چیز دیگری هست، مگر امام حسین (ع) نمی دانست که به شهادت می‌رسد و همه خانواده اش اسیر می شوند، همۀ این‌ها را می‌دانست امّایاری کردن اسلام از همۀ این‌ها مقدمتر و مهم‌تر بود پیام من به ملّت مسلمان ایران این است که مانع آمدن فرزندانشان  به جبهه نشوند و اجازه ندهندکه خون شهدا پایمال شود.

——————–

نام: محمد                                    نام خانوادگی: کریمی           نام پدر: محمد علی

محل تولد: همدان                  تاریخ تولد: ۶/۶/۱۳۳۸                تحصیلات:سوم متوسطه

محل شهادت: قصر شیرین           تاریخ شهادت: ۱۵/۶/۱۳۶۱        سن: ۲۳

در می‌یابد؛ اگر چه در برج‌های بلند باشید.» پس چه بهتر که انسان بتواند تا لحظۀ مرگ در راه خدا کوشش و تلاش کند و تا می‌تواند قانون و حکم خدا را اجرا کند . من از پدر و مادر عزیزم عذر می‌خواهم که نتوانستم برای آن‌ها فرزند مؤثّر و خوبی باشم. من چون احساس کردم اسلام ما، انقلاب ما، مکتب ما که به رهبری امام خمینی می‌باشد، به این قطره خون احتیاج دارد، نتوانستم ساکت بنشینم و به «ندای هل من ناصر» حسین زمانم جواب ندهم. اگر من رفتم و شهید شدم که به خواسته خود رسیده‌ام و اگر سعادت نداشتم باز هم به درگاه خداوند شکر می‌کنم.

——————–

نام: محمد حسن                   نام خانوادگی: کریمی آرمان            نام پدر: مهدی

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۱/۱۰/۱۳۴۰              تحصیلات: اول راهنمایی

محل شهادت: خرمشهر         تاریخ شهادت: ۴/۳/۱۳۶۱                 سن:۲۱

برادران! اگربرادری راازدست می دهیدولی درعوض شاهد نابودی دشمنان بوده وخواهید بود. شماهم مانند حضرت عباس(ع)یاورمیدان نبردحق علیه باطل باشید، تاآخرین قطرۀ خون خود ازاسلام پشتیبانی نموده.

—————–

نام: رضا                                                       نام خانوادگی:کلاهی

وصیّت به خانوادۀ محترمم: اگر من شهید شدم، امام را اطاعت کنید، پیرو ولایت فقیه باشید، راه شهدای اسلام را ادامه داده و در راه اسلام و در جامعه برای رضای خدا خدمت کنید. اگر ان‌شاا… کربلا فتح شد، به زیارت بروید و به جای من هم زیارت کنید. همیشه در نماز دعا نمایید تا ان‌شاا… اسلام پیروز شود.

*****

از پدر و مادرم می‌خواهم که برادران و خواهرانم کوچکم را بزرگ کرده و به راه اسلام هدایت کنند و راه شهیدان را ادامه بدهند.

**************

برادران وخواهران دینی! ازشماتقاضادارم هر وقت اسلام در خطربود، به یاری اسلام بشتابید همانطورکه دین مااسلام است وکتابمان قرآن، باید خوب از آن نگهبانی کنید و برای رضای خدا خدمت نمایید،امام عزیزمان رادعاکنیدوازاو اطاعت کنید.

—————–

نام :‌مجید                  نام خانوادگی: کمکی         نام پدر: یداله

محل تولد:یکن آباد             تاریخ تولد: ۲/۴/۱۳۵۱               تحصیلات: سوم متوسطه

محل شهادت: ماووت                 تاریخ شهادت: ۲۶/۱۰/۱۳۶۶                 سن:۱۵

هر چه می توانند جبهه ها را پر کنند و با حضور در جبهه ها به امید خدا راه کربلا  وقدس را آزاد کنند. با حضور خود در نماز جمعه و جماعت و مجالس و محافلی که از طرف مسوولین و افراد دیگر برای نشان دادن قدرت اسلام است برگزار می شود شرکت نمایند.

—————–

نام:‌ جعفر                   نام خانوادگی: کوکبی نادر                   نام پدر: اسداله

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۵/۶/۱۳۳۶              تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: اسلام آباد                   تاریخ شهادت: ۶/۵/۶۷                      سن:۳۱

در تمام مراحل زندگی جهت پیشرفت خود وزندگی و جهت مقابله با تمام سختی‌ها و مصائب زندگی و در تمام امور زندگی سعی نمایید از دیگران سبقت بگیرید. مبادا خدای ناکرده در راه انقلاب و اسلام و پیروی از رهبر کبیر انقلاب اسلامی که ولیّ فقیه زمان است، عقب بمانید،همیشه در چارچوب اسلام وقرآن حرکت کنید و برای جلب رضایت حق قدم بردارید. سعی نمایید کلمۀ توحید «لا اله الا الله» را الگوی زندگی خودتان قرار دهید و طبق این کلمه تمام الهه های شیطانی را از ذهن خود بیرون برده و تمام الهه هایی که شما را از مسیر اصلی قرآن و اسلام منحرف می‌سازد، از خود دور کنید.

—————–

نام: محمد                       نام خانوادگی: قهرمانی            نام پدر: محمد باقر

محل تولد: همدان        تاریخ تولد: ۹/۱/۱۳۳۵             تحصیلات: خواندن و نوشتن

محل شهادت: شملچه       تاریخ شهادت: ۲۶/۱۰/۱۳۶۵          سن:۳۰

بدانید که ان‌شاءالله دین اسلام همیشه پیروز بوده و هست.  فقط باید همّت کنیم و به پیش برویم تا انقلاب اسلامی را در سراسر جهان گسترش دهیم. خداوند در قرآن کریم می فرماید: «ان تنصرالله ینصرکم» اگر خدا را یاری  کنید، خدا  هم شما را یاری می کند.

———-

نام: جانعلی                                   نام خانوادگی: قمری           نام پدر: حسن

محل تولد: سولان                         تاریخ تولد:۶/۱/۱۳۴۰              تحصیلات:اول راهنمایی

محل شهادت: قصر شیرین              تاریخ شهادت:۱۳/۵/۱۳۶۱             سن:۲۱

برادران عزیزم، شما را به خدا می سپارم و از شما می خواهم که به یاری اسلام بشتابید؛ چون اسلام در میان ملّت‌ها غریب مانده است. من از خداوند بزرگ پیروزی اسلام و مسلمانان و طول عمر امام عزیز را آرزومندم و شهادت را برای خود یکی از سعادت‌های بزرگ می دانم.

——–

نام: جعفر                          نام خانوادگی: قاسمی                  نام پدر: احمد علی

محل تولد: همدان                تاریخ تولد: ۱۵/۵/۱۳۳۹            تحصیلات: دیپلم

محل شهادت: سوسنگرد           تاریخ شهادت: ۷/۵/۱۳۶۰               سن: ۲۱

زمان! تو شاهد باش و تاریخ! تو بنویس که ما فقط به خاطر اسلام می‌جنگیم. بر افراشته تر باد پرچم خونین انقلاب اسلامی در جهان به رهبری امام خمینی. اگر دنیا ما را محاصرۀ اقتصادی کند، فرزند رمضانیم و پیشوای ما علی(ع) است. اگر ما را محاصرۀ نظامی ‌کنند، فرزند محرمیم و پیشوای ما حسین(ع) است.

——–

نام :‌رضا                           نام خانوادگی: قاسمی            نام پدر: عبداله

محل تولد: همدان              تاریخ تولد:۱/۶/۱۳۴۲                  تحصیلات: سیکل

محل شهادت: پیرانشهر            تاریخ شهادت: ۲۳/۵/۱۳۶۲        سن: ۲۰

ای برادر عزیز! من هیچگاه نصیحتهای شما را فراموش نکردم. حتماً  مرا

می‌بخشی که تو را تنها گذاشتم و رفتم، ولی اسلام هم به ما نیاز داشت.

*******

انشاءالله خدا شما را رستگار کند. و توفیق عنایت کند. ای برادرانم، اگر اسلحۀ من از دستم افتاد، حتماًً بردارید و با دشمنان بجنگید و اسلام را یاری کنید.

——————–

نام: حسین                               نام خانوادگی: فلاح          نام پدر: کوثر

محل تولد: همدان              تاریخ تولد: ۲۰/۱۱/۱۳۴۱             تحصیلات: اول راهنمایی

محل شهادت: ام الرصاص         تاریخ شهادت: ۴/۱۰/۱۳۶۵          سن:۲۴

پیام من به ملت دلاور این است که هرگز امام را تنها نگذارید و خط سرخ شهیدان عزیز را ادامه دهید و این خبر را می‌دهم که به خدا سوگند که این انقلاب، خدا پشتیبان آن است و پیروزی با ماست این معجزه است که پیروزی با ماست.

——————-

نام : محمد رضا                 نام خانوادگی: فراهانی              نام پدر: احمد

محل تولد: همدان         تاریخ تولد: ۸/۲/۱۳۳۳          تحصیلات: دانشجوی کاردانی

محل شهادت: سر پل ذهاب          تاریخ شهادت:  ۵/۷/۱۳۵۹          سن:     ۲۶

 ۱- شناختن اسلام با همه ی ابعادش.

۲-شناساندن اسلام کامل به همه‌ی مردم جهت ایجاد یک روح انسانی در اجتماع.

۳-ایجاد اتّحاد بین گروه‌های مختلف فعّال دین تشیّع (اسلام راستین).

۴-از بین بردن دشمنان ظالم و تشکیل مدینه‌ی طیّبه‌ی اسلام؛ حتّی با نثار جان ناقابل خویش.

۵-شهادت در راه حق (خداوند عادل).

—————

نام: علی اصغر          نام خانوادگی: طاهر ورکانه نژاد           نام پدر: احمد

محل تولد: همدان      تاریخ تولد:۱/۱۱/۱۳۴۰             تحصیلات:سوم ابتدایی

محل شهادت: اروند رود       تاریخ شهادت: ۴/۱۰/۱۳۶۵           سن:۲۵

برادران بسیج!  از شما می‌خواهم اگر جسدم به‌دست شما رسید، آن را تا خانه ببرید و کسی که با امام و انقلاب و بسیج خوب نیست، حق ندارد در تشییع جنازه‌ی من شرکت کند و در مجلس من فاتحه بخواند. اوّل توبه کند، بعد بیاید. هرکس که می‌خواهد، باشد؛ چه دوست و چه بیگانه.

bigtheme
رفتن به نوار ابزار