اخبارویژه

آغاز به کار دومین کنگره ۸۰۰۰شهید استان همدان

سرهنگ رسول کرمی : دومین کنگرۀ ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان فعالیت خود را از سال ۱۴۰۰ آغاز کرده و جلسۀ شورای سیاستگذاری برگزار شده‌است. با توجه به ابلاغیۀ سازمان بسیج مستضعفین، سپاه استان به عنوان متولی و دبیر کنگره، استاندار به عنوان رییس ستاد کنگره، امام جمعه شهر و نماینده ولی‌فقیه استان به عنوان رییس شورای سیاستگذاری و فرمانده سپاه استان به عنوان دبیر کل کنگره کار را به عهده دارند و مرکز حفظ آثار هم به عنوان دبیرخانۀ کنگره امور را پیگیری می‌کند. ۲۱ کمیته تشکیل شده و جلسات پیگیری امور اکثراً برگزار شده‌است و برنامه‌ها را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند و پس از دفاع از برنامه‌ها از سازمان بسیج اعتبار اولیه را دریافت خواهیم‌کرد اما استانداری هم اعتبارات مناسبی را برای اجرای کنگره در اختیار دبیرخانه کنگره و کمیته ها قرار می‌دهد. محوریت کنگرۀ دوم در کنار گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدا و سرکشی از خانوادۀ شهدا بیشتر خدمات اجتماعی و خدمت رسانی به مردم و مستضعفین است. بیش از ۸۰ نوع خدمت در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، مردمی و معیشتی برنامه ریزی‌شده‌است که دستگاه‌های دولتی و رده‌های مختلف سپاه در سطح استان انجام دهند. این برنامه‌ها در دومین کنگرۀ ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان، گرامیداشت شهدا، راه‌اندازی و احداث پروژه‌ها و برنامه‌هایی که در دراز مدت برای مردم از لحاظ خدمات اجتماعی به خصوص اقشار مستضعف و نیازمند خروجی داشته‌باشد، کمک به ازدواج آسان، تهیه جهیزیه برای زوج‌های نیازمند، آب‌رسانی به مناطق روستایی کم برخوردار و سایراقداماتی که در خصوص کارهای فرهنگی، هنری و ورزشی قرار است انجام شود.

شهرستان‌هایی که تعداد شهدای آن‌ها بالاتراز ۱۲۰۰ شهید باشد کنگرۀ شهرستانی را برگزار می‌کنند. در پایان شهریور ۱۴۰۲ کنگرۀ اصلی و اجلاسیه برگزار می‌گردد. در این اجلاسیه همۀ برنامه‌ها و کنگره‌های شهرستانی جمع بندی می‌شود. یک برنامه نمایشی در سطح شهر همدان خواهیم داشت. اجلاسیه در چند روز انجام می‌شود و از سران نظام، خانواده‌های معظم شهدا و عموم مردم دعوت به‌عمل می‌آید که ‌در این اجلاسیه حضور داشته باشند و پایان بخش اول اقدامات کنگره یعنی رونمایی از کتاب‌ها، فیلم‌های ساخته شده‌، جشنواره‌هایی که برگزار می‌شود و اختتامیۀ این جشنواره‌ها با اجلاسیۀ دومین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان همزمان می‌شود.

در طول سال ۱۴۰۱ و در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ شهرستان‌ها می‌توانند کنگره‌های شهرستانی را برگزار کنند اما اجلاسیۀ کنگره، به‌صورت متمرکز در شهر همدان و مرکز استان برگزار می‌شود.

درباره zare09185061292

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
رفتن به نوار ابزار